27.09.2020 - 04:18 | Son Güncelleme: 28.05.2020 - 14:37

Karaköprü Belediyesi Taziye Evini Markete Dönüştürdü

Karaköprü Belediyesi Taziye Evini Markete Dönüştürdü

Karaköprü Belediyesi Nikah ve konferans salonunun yanında bulunan 15–20 yıllık taziye evini Belediye Sosyal Markete dönüştürdü.

Karaköprü Belediyesi taziye evi 15–20 önce Karaköprü eski Belediye Başkanı Merhum Ahmet Güzel tarafından İlçenin Çankaya Mahallesinde yaptırılmıştı. İlçede 15–20 yıldır taziye evi olarak faaliyet gösteren mekan Karaköprü Belediyesi tarafından sosyal markete dönüştürüldü.
Karaköprü İlçe merkezinde Belediyeye ait olan tek taziye evi olan mekan neden sosyal markete dönüştürüldü? 219 bin 796 Nüfuslu bir İlçede bulunan taziye evinin sosyal market yapılmasının anlamı dedir acaba merak ediyorum?
İlçede Karaköprü Belediyesine ait başka yer yok mu acaba? Karaköprü’nün en eski ve en bilinen taziye evini sosyal markete çevirdiniz. Karaköprü İlçesinde Ali Baba parkının yanında bulunan Belediyeye ait mekan uzun yıllar market olarak faaliyet gösterdi.
Uzun Yıllar Karaköprü Belediyesinin ihale usulü ile marketlere kiraya verdiği, eski POLDEM, İSMAR VE CarrefourSA’nın Yeri uzun zaman boş kaldı. Daha sonra Belediye O mekanı yine ihale usulü ile 4–5 ay önce Pastane ve Unlu mamullerine kiraya verdi. Bence Karaköprü Belediyesi uzun yıllar market olarak faaliyet gösteren O mekanı sosyal market yapsaydı daha iyi olurdu.

Çünkü Karaköprü taziye evi tüm Karaköprü ve Şanlıurfa halkı tarafından bilinen bir yerdeydi. Karaköprü’de taziye yapan vatandaşlara taziyeniz nerde” denildiğinde vatandaşların Karaköprü Belediyesi taziye evinde” demeleri yeterli oluyordu.
Ülkemizde ve İlimizde Korona virüs nedeniyle, taziyeler yapılmamaktadır. Umarım bu virüs illeti geçtikten sonra Karaköprü Belediyesi sosyal market için yeni bir mekan belirler. Yetkililere tavsiyem Karaköprü Belediyesi Nikah ve konferans salonunun yanında bulunan mekanın virüs salgını normale döndükten sonra yeniden taziye evi olarak değerlendirmeleridir.Yazarlarımız
 • C.Cahit Coşkun Karaköprü Belediyesi Taziye Evini Markete Dönüştürdü
 • Şener Mengene DEPREM ÖLDÜRMEZ BİNA ÖLDÜRÜR
 • İsa Güneş SEÇİM BİTTİ KARLAR ERİDİ –
 • Yüksel Gög Şanlıurfada Seçim Havası Yok
 • Reşit Babacan HAYALİMDEKİ OKULUM
 • Abdulkadir Sansak ÇEHRENİN İKİ TÜRLÜSÜ
 • Mehmet Tarhan ADİL YÖNETİM ANLAYIŞI
 • musti Seçim Yaklaştı Vatandaş Hatırlandı...
 • Hüseyin Kolsuzoğlu FAİZ VE TEFECİLİK
 • Tüm hakları saklıdır © 2011-2020 www.urfahaberhatti.com Sitemiz yanlızca internet üzeri'nden yayın yapar.
  Sitede yer alan yazılardan yazarları ve kaynakları sorumludur. yayınlanan haber,yazı ve yorumlardan, yazarları sorumludur.
  ww.urfahaberhatti.com ile herhangi bir bağlantı kurulmaz. Sitemiz sorumlu degildir.
  Sitede yer alan bütün içerikler izinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Siteye eklenen yorumlarda; kişi yada kuruluşları suçlayıcı, aşağılayıcı, küçük düşürücü veya iftira niteliğinde olan, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, din, dil ve ırk ayrımı yapılan veya polemik oluşturacak şekilde ifadeler kullanılması yasaktır.