4.08.2020 - 20:59 | Son Güncelleme: 13.11.2019 - 15:50

Ah Şanlıurfaspor Vah Şanlıurfaspor

Ah Şanlıurfaspor Vah Şanlıurfaspor

1969 yılında 50 yıl önce kurulmuş olan Şanlıurfaspor tarihinde böyle bir sezon geçirmemiştir. Şanlıurfaspor’un bu sezon düştüğü durum adeta ah Şanlıurfaspor vah Şanlıurfaspor dedirtiyor.

50 Yıllık tarihi olan Şanlıurfaspor Kulübü yarım asırlık bir çınar iken şu anda köküne balta vurulmuş bir çınar durumuna düşmüş durumdadır. Geçmiş Yıllarda 5 bin kişilik stadyumda 200 bin nüfuslu bir şehrin takımı Şanlıurfaspor başarılardan başarılara imza atan bir kulüp iken Şu anda 2 Milyon nufüslu bir şehrin 30 kişilik stadyumunda başarısızlıktan başarısızlığa imza atar durudadır. Şanlıurfaspor Kulübü ile şovmenlik yapan şahıslar, Şanlıurfaspor ile siyasette koltuk kapmak isteyen şahıslar, Şanlıurfaspor sevdalısıyım” diyen Şahıslar nerelerdesiniz?. Ben nerede oklularının cevabını da vereyim. Bu malum şahıslar kış uykusuna yatmışlar. Uyanmakta istemiyorlar. Bey efendiler uyanmasınlar da çünkü Şanlıurfaspor sevdalısı olup olmadıkları gün geçtikçe daha da iyi anlaşılıyor. Geçmiş Yıllarda Şanlıurfasporun mücadele verdiği guruplara her zaman gazeteci olarak göz atar Şanlıurfaspor’un puan durumunu karşılaşacağı takımların gününü saatini takip eder haberler yapardık. Şu an ise puan durumlarına ve fikstüre bakmayı canımız istemiyor. Bakmıyoruz çünkü Şanlıurfasporun düştüğü durumu haber yapmak içimizden gelmiyor.
Geçtiğimiz haftalarda Şanlıurfaspor’un maddi imkansızlık nedeniyle deplasmanda oynayacağı Hekimoğlu Trabzon maçına gidilemeyeceği sosyal medyada yayılmıştı.
Bu haberlerin yayınlanmasının ardından Hekimoğlu Trabzonspor şu açıklamayı yapmıştı.''Hafta sonu karşılaşacağımız Şanlırfaspor'un maddi imkansızlıklar dolaysıyla Trabzon'a gelemeyeceklerini öğrenmiş bulunmaktayız. Yönetim Kurulu olarak Şanlıurfaspor'un bütün masraflarını karşılamak istediğimizi kamuoyunun bilgilerine sunarız."

Bu haberleri görünce bir Şanlıurfalı olarak Şanlıurfaspor’un bu durumlara düşmesini hiç içimize sindiremedik. Benim gibi tüm sporsever Şanlıurfalılarda bu haberleri ve açıklamaları kesinlikle içlerine sindiremediler. Şanlıurfaspor takımının tarihi boyunca 12 maçta 1 beraberlik 11 mağlubiyet aldığını hiç görmedim ve duymadım da. Şanlıurfa’nın Şanlı takımının 12 maçta 1 gol atmış 33 gol yemiş olduğu durumu da görmedim.
Yani kısacası yarım asırlık bir çınar Şanlıurfaspor tarihinin en kötü sezonunu yaşsamaktadır. Şanlıurfaspor’un bu sezon bu gurupta kalmasının mümkünatı da kalmadı. Şanlıurfa’da her zaman dediğimiz gibi meyveli ağaç taşlanır. Şanlıurfaspor’a tarihinin en büyük başarısını yaşatan 13 May 2012 tarihinde Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta şampiyonluk yaşatarak, 1. lige çıkaran Eski Kulüp Başkanı Kemal Saraçoğlu da meyveli ağaç olduğu için maalesef taşlandı. Saraçoğlu’nun 1. Lige çıkararak, şampiyonluk yaşattığı Şanlıurfaspor’un şimdi ne durumlarda olduğunu içimize sindiremesekte maalesef görüyoruz.
Benim söyleyeceğim tek laf var ah Şanlıurfaspor vah Şanlıurfaspor bu durumlara düşecek bir kulüp değildin ama düşürüldün.

Yazarlarımız
 • C.Cahit Coşkun Karaköprü Belediyesi Taziye Evini Markete Dönüştürdü
 • Şener Mengene DEPREM ÖLDÜRMEZ BİNA ÖLDÜRÜR
 • İsa Güneş SEÇİM BİTTİ KARLAR ERİDİ –
 • Yüksel Gög Şanlıurfada Seçim Havası Yok
 • Reşit Babacan HAYALİMDEKİ OKULUM
 • Abdulkadir Sansak ÇEHRENİN İKİ TÜRLÜSÜ
 • Mehmet Tarhan ADİL YÖNETİM ANLAYIŞI
 • musti Seçim Yaklaştı Vatandaş Hatırlandı...
 • Hüseyin Kolsuzoğlu FAİZ VE TEFECİLİK
 • Tüm hakları saklıdır © 2011-2020 www.urfahaberhatti.com Sitemiz yanlızca internet üzeri'nden yayın yapar.
  Sitede yer alan yazılardan yazarları ve kaynakları sorumludur. yayınlanan haber,yazı ve yorumlardan, yazarları sorumludur.
  ww.urfahaberhatti.com ile herhangi bir bağlantı kurulmaz. Sitemiz sorumlu degildir.
  Sitede yer alan bütün içerikler izinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Siteye eklenen yorumlarda; kişi yada kuruluşları suçlayıcı, aşağılayıcı, küçük düşürücü veya iftira niteliğinde olan, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, din, dil ve ırk ayrımı yapılan veya polemik oluşturacak şekilde ifadeler kullanılması yasaktır.